%90 a varan fırsatları ve indirimleri yakalayın !

Fırsatlardan Haberiniz Olsun,

Fırsatlardan ve Özel Kampanyalardan haberiniz olması için hemen kayıt olun.

akbulu ticaret en ucuz cep telefonu sitesi  ile %90 a varan indirimleri yakalayın !

Sitemize üye olarak, size özel fırsatlardan yararlanabilir ve geniş ödeme seçeneklerinden herhangi birini seçerek kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ | SİPARİŞ TAKİP | İLETİŞİM

Şifremi Unuttum ?Şifre hatırlatması için sisteme kayıtlı e-mail adresinizi giriniz.Ürün Grupları

Arama

Markalar
İndirimli Ürünler
Yeni Ürünler

Haberler
MessageMe Yeni Nesil Mobil Mesajla Patlamaya Hazır
13.03.2013 17:29:11
 

 

“Bana yaz” anlamına gelen bu uygulama, iOS ve Android işletim sistemi ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Facebook messenger ve whatsapp benzeri uygulamaların yaygınlaşması ile kısa mesaj kültürü hemen hemen sona ermişti. Messageme uygulaması sanırım internetiniz bitmediği sürece kısa mesajı komple hayatınızdan çıkartmayı hedefliyor.

Uygulama Whatsapp uygulaması gibi telefon numarası üzerinden çalışsa da Blackberry kullanıcılarının aşina olduğu pin sistemini de programa dahil etmiş. Pin, e-mail daveti ya da kısa mesaj daveti ile listenize kişi ekleme sağlanmış. Messageme bir nevi Viber, Whatsapp, BBM programlarının mantığını toplayıp geliştirip kullanıcıya sunmuş.

Uygulamayı kurma aşamasında sizden telefon numaranızı istiyor (herhangi bir ücret talebi yok) ve 3 rakamlı aktivasyon kodu gönderiliyor. Bu kodu programa girdikten hemen sonra çok kısa kişisel tanımlama yapılıyor. Ardından her profil tanımlamalı uygulamada olduğu gibi bir avatar resmi ve kapak resmi yükleyerek programa dahil olabiliyoruz. Programın bir güzel yanı whatsapp’ta ki gibi rehberinizle sekronize olarak Messageme uygulamasına sahip arkadaşlarınızı rehberinize otomatik ekliyor.

Messageme içerdiği özelliklerle diğer mesaj programlarından farklı bir olgu yaratıyor. Öncelikli ayrıcalığı hem işlevsel hem de keyifli olması. Ayrıca Whatsapp ve BBM’de olan “Mesaj görüldü” Messageme de sizleri bekliyor.

Programı açtığımız zaman default olarak mesajlar seçeneği açık olarak geliyor. Programın kullanımı oldukça basit. Kişiler menüsünden arkadaşınızı seçiyoruz ve Mesaj Göndere basıyoruz. Karşımıza klavye ile yazım çıksa da sol tarafından ki "+" butonu ile mesaja bir çok eklenti yapabilmek mümkün. Zaten Messageme diğer programlardan ayıran en büyük özelliği bu butonun altında.

Resim;

Resim ekleme seçeneğini tıkladığımızda karşımıza ”Google Görseller”, ”Fotoğraf Çek”, “Varolanlardan Seç” adı ile 3 seçenek geliyor.

Eğer internet üzerinden bir fotoğraf göndermek istiyorsanız “Google Görsel”, kendiniz o an fotoğraf çekip yollamak istiyorsanız” Fotoğraf Çek” telefonunuzda önceden kayıtlı bir resim ya da fotoğraf göndermek istiyorsanız “Var Olanlardan Seç”, seçeneğini kullanıyorsunuz.

Çizim;

Bu özelliğimiz bir nevi Microsoft Paint programını andırıyor. Fırça seçeneği ile bir kaç renk seçerek karalama yapabiliyorsunuz. Ve ekstradan resim ekleyerek üzerinde oynama yaparak arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz.

Video;

Resim ekleme menüsünde olduğu gibi karşımıza yine 3 tane seçenek geliyor. “Youtube Videosu”, “Video Çek” ve “Var Olanı Seç” tercihleri yeterince kolay kullanımla sunulmuş.

Ses;

Bas konuş özelliği ile mesaj yazmak istemeyen ya da kısa ses kayıtları göndererek eğlenmek isteyen kullanıcılar da düşünülmüş. Ses seçeneğine giriyorsunuz ve mesajınızı yollamak için yapmanız gereken tek şey kayıt yapacağınız süre boyunca ekrana basılı tutmak.

Konum;

Diğer uygulamaların aksine Messageme programında konum gönderme daha basit ve kullanışlı yapılmış. Konum seçeneğini tıkladığınızda mevcut konumuz direk liste başında geliyor. Dilerseniz bu seçenek ile direk harita koordinatınızı karşı tarafa gönderebiliyorsunuz, isterseniz haritadan istediğiniz bir noktayı, arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz.

Müzik;

İşte Messageme burada diğer uygulamalara fark atıyor. Müzik seçeneğine girerek arkadaşınıza müzik atabiliyorsunuz. Bunu diğer uygulamalardan farklı olarak arama seçeneği ile internette kayıtlı müziklerden yapabiliyor ve bunu yaparken programın çok hızlı çalışması dikkatlerden kaçmıyor.

Programın dezavantajlarına gelecek olursak, Messageme, Whatsapp ve BBM’in güzel ve kendilerine özgün özelliklerini alsa da bir kaç can alıcı nokta gözden kaçmış. Messageme ile dosya göndermek mümkün değil. Ayrıca durum güncellemede eklenmemiş. İşte burada çok büyük bir eksiklik hissediyorsunuz. iOS için olmasa da Android işletim sistemi kullanıcıları için Whatsapp’ın o güzel ifade menüsünü almamışlar. Android için de programa bir kaç tane de olsa ifade eklenmesi gerekiyordu.

Programda sizlere tanıttığım bu altı özelliğin dışında, iki tane kullanımda olmayan menü bulunmaktadır. Bakalım, Messageme bizim eksik olarak tanımladığımız bu önemli noktalara bu menülerde yer verecek mi?

Günün Fırsatları
Sepetim


Sepetinizde Şuanda ( 0 ) Ürün Bulunmaktadır.


Haberler


Sayfalar